Novoroční předsevzetí - jak je opravdu zrealizovat

21.11.2023
Astrologie, horoskop
Astrologie, horoskop

Autor: Pavla Kopalová

Nový rok, nové začátky! To je ten čas v roce, kdy máme plné ruce práce s vytvářením seznamu předsevzetí, která nás mají převést do lepší a zdravější verze sebe sama. Kolikrát jsme si řekli: "Tento rok to bude jiné, letos to změním!" a pak... no, nakonec se stalo, že se všechno ztratilo v oblaku nekonečných každodenních povinností a odložilo se na "někdy".

Co se tedy stane novoročními předsevzetími, která se zdají být tak slibná a nadějná? Kdy se to stane, že se jejich realizace někde na cestě ztratí?

Někdy je to prostě otázka toho, že jsme nastavili laťku vysoko. Vytváření předsevzetí může být jako běh na dlouhou trať bez dostatečné přípravy. Můžeme být nadšení na startovní čáře, ale když se zjistí, že ta trať je plná překážek a vyžaduje trpělivost a odhodlání a hlavně vytrvalost, naše motivace klesá, odhodlání slábne a realizace pokulhává, nebo dokonce úplně zmizí.

Zde jsou 3 tipy, které pomohou lépe plánovat a dosahovat svých (nejen) novoročních předsevzetí, ať už se týkají zlepšení kondice, změny životního stylu, učení nových dovedností nebo jakéhokoli jiného cíle, který si stanovíte. Buďte trpěliví a důslední a nezapomeňte oslavovat každý úspěch na cestě k dosažení vašich cílů!

1. Stanovte si konkrétní a realistické cíle: Namísto obecných předsevzetí si vyberte specifické a dosažitelné cíle. Místo "zhubnu" stanovte cíl jako "zhubnu 5 kilogramů do konce června" nebo "budu cvičit 3x týdně po dobu 30 minut." Konkrétní cíle vám pomohou lépe se zaměřit a snáze sledovat svůj pokrok.

2. Rozdělte cíle na menší úkoly: Rozdělení velkých cílů na menší, snadno dosažitelné je klíčem k jejich úspěchu. Naplánujte si krátkodobé cíle, které vás posunou k dlouhodobému cíli. Například, pokud chcete zlepšit svou kondici, začněte s krátkými běhy nebo pravidelnými procházkami a postupně zvyšujte intenzitu a délku cvičení.

3. Vytvořte si plán a budujte si podporu: Vytvořte si strukturovaný plán, jak dosáhnout svých cílů. Zapsání cílů a plánů do deníku nebo aplikace může pomoci udržet se motivovaným. Také je důležité vyhledat podporu – sdělte své cíle svým blízkým nebo přátelům, nebo se připojte k komunitě s podobným záměrem. Podpora a povzbuzení jsou významným faktorem.

Příznivý svit hvězd na vaší cestě!