Osudový partner

13.01.2024
Astrologie, horoskop, konzultace
Astrologie, horoskop, konzultace

Autor: Pavla Kopalová

Který partner je osudový a který osudový není?

Také si často kladete tuto otázku? 

Buď z důvodu hluboké zamilovanosti a pocitu naprostého splynutí duší se svou láskou, nebo z důvodu nefunkčního, toxického vztahu, ze kterého se ne vždy lze bezproblémově vymanit. 

Často si pak klademe další otázky - proč mi takový partner / partnerka vstoupil(a) do cesty, proč opakovaně potkávám stejný typ problémového partnera, nebo partnerky a proč se to děje stále dokola a proč právě mně.

Ráda bych se v tomto článku zamyslela nad tématem partnerstvím z karmického hlediska a nabídla čtenářům tento alternativní pohled.

To však neznamená, že se necháme ve vztazích utlačovat, nebo naopak budeme trápit někoho druhého. Na karmu se nelze vymlouvat. O harmonické vztahy je třeba pečovat a ty neharmonické rozumně řešit. Zamyšlení nad inkarnační souvislostí však může pomoci mezilidské vztahy lépe pochopit.

O karmě a reinkarnaci jsem prostudovala řadu knih a materiálů. Své poznatky zde shrnu do tří zásadních bodů.

1. Máte od první chvíle vašeho seznámení pocit, že se znáte odjakživa? Vnímáte silné a pevné pouto, hluboké porozumění a vzájemné pochopení? - Pak se s největší pravděpodobností jedná o osudového partnera. Je možné, že se znáte již řadu inkarnací a v této inkarnaci vám byl tento partner "přiřazen" buď tak zvaně "za odměnu", kvůli možnosti prožitku opravdové hluboké lásky (vzájemně se posilujete, inspirujete, pomáháte si), nebo jako pomocník, který vás podpoří v nelehkých časech životních krizí. Pokud vám osud takového parťáka přihrál do cesty, važte si ho! Další takový se již nemusí objevit.

Partner může být osudový bohužel i v negativním slova smyslu. Jedná se např. o případy žen, které zdánlivě z nepochopitelného důvodu setrvávají ve vztahu s partnerem, který je ničí, chová se k nim hrubě, násilnicky, využívá je atd. Samozřejmě se tato situace týká i žen, které své partnery např. finančně využívají, podvádějí, citově vydírají atd.

2.  Pokud si partneři vzájemně a dlouhodobě emočně, fyzicky, nebo jinak ubližují, ale současně bez sebe nemohou být (i přes dramatické okolnosti, násilí, závislosti atd. zůstávají ve vztahu s problémovou osobou) jedná se s velkou pravděpodobností o karmický, čili osudový vztah. Tito partneři spolu mají zřejmě "nevyřízené účty" z minulých inkarnací. Nyní je osud svedl dohromady a nabídl jim čas i prostor, aby vše uvedli do rovnováhy. 

Tyto vztahy mají dramatický náboj a zpravidla se během jedné inkarnace nevyřeší. Takto spřízněné duše se nadále setkávají v následujících životech. Tento koloběh bude roztáčen stále znovu a znovu, dokud nezmoudří a neodpustí si vzájemná selhání, křivdy a šrámy na duši, mnohdy i na těle.

3. Osudový vztah spolu mohou mít nejen partnerské dvojice. Často, né-li vždy, máme osudové vztahy (harmonické, ale i napěťové) v rámci rodiny, nebo užšího okruhu přátel. Problematický karmický vztah se pak projevuje tak, že nechápeme, proč nás blízká osoba dokáže doslova srazit na kolena tak, že trpíme. Příčinu opět hledejme v minulých inkarnacích, kde mohly být naše role obráceny. Cílem vzniklé situace je vzájemné pochopení propojenosti lidských duší, které spolu plují časem a prostorem. Z karmického hlediska zřejmě neexistuje spravedlnost a nespravedlnost, vše směřuje k rovnováze a to co vidíme dnes, není celý příběh, ale pouze jeho část.

 Jaký vztah zažíváte právě teď?