Štír - tajuplný, magický, démonický i fanatický

29.08.2023
Štír, astrologie, horoskop, výklad
Štír, astrologie, horoskop, výklad

Autor: Pavla Kopalová

Klady a zápory znamení Štíra

Toto velmi zajímavé vodní znamení vyniká zejména svou pevností, vytrvalostí a pokud si Štír někoho zamiluje - a ten ho nezklame - též věrností a loajalitou. Se Štíry lze zažít velmi intenzivní momenty, vzlety do výšin i bolestné pády do propastí.

Štír bývá často démonizován a označován jako "tajemný", nebo "magický". Tento přívlastek si vysloužil zřejmě mimo jiné i tím, že nedává najevo své city a na své okolí tak působí nečitelně a tajemně. Někteří Štíři dokonce disponují zvláštním podmanivým, až uhrančivým pohledem.
V dosahování svých cílů je nefalšovaný Štír doslova urputný, co si zamane, toho se jen tak nevzdá. Dokáže jít až "na krev". Nenechá se odradit, nevzdává se a neodchází bez boje. Toto platí v kladném slova smyslu, ale i v tom záporném.

Pak se již nejedná o zdravou cílevědomost, nýbrž o zarputilost, hraničící s fanatismem.

Pro Štíra není lehké nalézání kompromisů. Většinou inklinuje k tzv. "černobílému" pohledu na svět a řídí se hesly typu "všechno - nebo nic", "oko za oko - zub za zub" atd.

Pokud si Štíra znepřátelíte, počítejte s tím, že to je na celý život. Štír neumí odpouštět a i když se tváří neutrálně, v jeho nitru to vře jako v sopce, v extrémním případě již chystá pomstu. Může se navěky naštvat a urazit a to dokonce bez ohledu na neadekvátnost svého postoje vzhledem k dané situaci. Většinou se neomlouvá a své postoje nekomentuje, ani nevysvětluje. Bývá tajnůstkářský.

Pokud se zamiluje, projevuje silné vášně. Sexualita hraje v životě Štíra významnou roli. Dokáže milovat až za hrob, ale také se stejnou intenzitou žárlit a pokud mu někdo ublíží i nenávidět.

Se Štíry to nebývá lehké a není radno si s tímto znamením zahrávat. Jedu ze štířího bodnutí se člověk jen tak nezbaví. To platí doslova i obrazně.

Ale aby tento text nevyzněl vůči Štírům neuctivě, stejně jako všechna ostatní znamení zvěrokruhu má i Štír své klady a zápory.

Výše uvedený popis se týká jedinců, kteří mají ve svém osobním horoskopu znamení Štíra silně zastoupené.