Znamení Panny a šéfovská role

31.08.2023
Astrologie, Astrolog, horoskop
Astrologie, Astrolog, horoskop

Autor: Pavla Kopalová

Znamení Panny a zaměstnání, Panna jako šéf

Cítí se Panny šťastně na pozici šéfa?

Typické Panny jsou svým založením uzemněnější a střídmější, než jedinci narození v královském znamení Lva. Netouží oslnit, ani zazářit, více než vést jim vyhovuje, když jsou vedeny. Analytické schopnosti a cit pro detail je od určitého bodu příliš svazuje, neumožňuje jim rozlet. Velkorysost Lva se vytrácí. Nastupuje nižší sebedůvěra a sázka na jistotu. Krok, kdy je třeba podstoupit určité riziko spojené s nejistotou a vystoupením z komfortní zóny je realizován buď za cenu obav a úzkostí, nebo vůbec. Typickou reakcí pak může být přepínání sil. Může nastat tendence se přepracovat. Je tím částečně kompenzován fakt, že Panna raději, než aby delegovala úkoly na ostatní, bere vše na svá bedra. Nevěří, že by druzí pracovali stejně pečlivě a velení, nebo šéfovská role jí nemusí být příjemná. Jedinci, který má ve svém horoskopu zdůrazněno znamení Panny není tolik vlastní práce na vedoucích pozicích. Často vůdcovskou roli vnitřně neunesou, neumí být přirozenou autoritou. 

Jim vlastní perfekcionismus může být zejména ve vůdčích pozicích ke škodě věci. Proto se budou cítit lépe na pozicích zaměřených na analýzu, přesnost, dochvilnost,výzkum, bádání do hloubky a do detailu, nebo na pozicích, které vyžadují nasazení v péči o druhé, učení a práci s fakty. Panny často pracují ve zdravotnictví, ve školství, věnují se např. účetnictví, práci s texty, čísly atd.

Výše uvedené je však jen stručný přehled a týká se klasických dispozic znamení Panny jako takové. Rozhodně "nesedí" na všechny, kteří se narodili v tomto zemském znamení. Vždy je třeba posuzovat celkový horoskop, jehož výklad zahrnuje kompletní vyhodnocení dispozic posuzovaného jedince např. pro vhodné zaměstnání atd.

Při výkladu horoskopu hraje mimo jiné výraznou roli tzv. ascendent. Pokud se člověk narodil ve slunečním znamení Panny a jeho ascendent spadá např. do znamení Lva, nebo Berana, bude se jednat o výrazně odlišnou osobnost, než případ jedince který má ascendent ve vodním znamení Ryb, nebo Raka.

Se vstupem Slunce 🌞do zemského znamení Panny dochází k výrazné změně kvality času. Končí vrcholné léto a s ním i čas prázdnin, zábavy, her, odpočinku a lenošení.

Nastává čas povinnosti, práce, sebedisciplíny, řádu, učení a uskromnění se. Prostě znamení Panny.